Rahmi M. Koç Müzesi’nde sanatseverler için sergilenen 14 binden fazla nesneyi görmek ve müzenin koridorlarında gezintiye çıkmak için ihtiyacınız olan tek şey internet.

Müze artık teknoloji ve arama motoru devi Google’ın, Google Street View aracı ile sanal olarak ziyaret edilebilecek.

23 yıldır İstanbul’un pek çok tarihi yönünü birlikte sunma niteliği taşıyan, sanatseverlerin de bu eserleri görmesi için ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç müzesini sanal ortamda ziyaret edebilmek için gerekli olan yalnızca internet bağlantısı.

Denizaltı ve Nostaljik Tren turları yanı sıra, atlıkarınca ve oyun parkı, uçaklar, klasik arabalar ile çok daha fazlasını görme imkanını ziyaretçilere sunan müze ziyaretçilerini artık sanal ortamda da beklemeye geçti. Müze gerçek anlamda bir tarih akışını gözler önüne seriyor. Bugün kullandığımız modern araç-gereç ve daha pek çok iletişim-ulaşım araçlarının geçmişte nasıl olduğunu, nasıl bir teknoloji evrimi yaşandığını görme imkanı sunuyor.

İnternet bağlantısı olan bilgisayar, tablet veya cep telefonu ile Google haritalar’a girerek 23 bin m2’lik bir alana yayılmış olan müzenin tamamını sanal olarak gezmek mümkün.

Google Street View ile Rahmi M. Koç müzesini gezmek için aşağıda ki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesi Sanal Turu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü