Sanal gerçeklik teknolojisinin öncü firmalarından birisi olan Samsung, kullanıcıları VR gözlükleri ile 2018 yılında düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları’na götürecek!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yaygınlaşmaya başladığı dönemde Gear VR isimli ürünü ile kullanıcıların karşısına çıkacan Samsung, diğer rakip ürünlerin aksine kullanıcılara oldukça başarılı bir VR deneyimi sunmayı başardı.

Samsung’un akıllı telefonlarını satın alan kullanıcılara sunduğu promosyonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Gear VR, her geçen gün geliştirilmeye devam edilen oyun ve içerikler ile daha fazla ilgi çekiyor.

Sanal ve artırılmış gerçeklik Teknolojileri için yatırımlarına devam eden Samsung’un, gelecek yıl kullanıcılara bir sürpriz yapacağı ortaya çıktı.

2018 Kış Olimpiyatları için VR yayını yapılacak!
2018 yılında Kore’de düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları, Samsung tarafından sanal gerçeklik yayınları ile kullanıcılara aktarılacak. Yani, Gear VR kullanıcıları 2018 Kış Olimpiyatları’na evlerinden dahil olabilecekler.

Geçen yaz düzenlenen Rio Olimpiyatları’nda benzer bir hizmet sunan Samsung’un, VR ile uyumlu bir canlı yayın yapabilmek için güçlü bir internet altyapısına ihtiyacı var.

Bu nedenle Samsung yetkililerinin, Kore’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Bakan Yardımcısı ve ülkenin önde gelen Telekom firmalarından temsilciler ile görüşme içerisinde olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü