Geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O etkinliğinde tanıtılan arama motoru devi Google’ın mesajlaşma uygulaması Allo, kısa zaman içerisinde masaüstüne geliyor. Google’da iletişim ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı konumunda olan Nick Fox, Twitter üzerinden paylaştığı görselle birlikte Allo’nun masaüstü desteğine sahip olacağını duyurdu.

Hem iOS hem de Google‘ın mobil platformu olan Android için geliştirilen Allo, içerisinde sanal asistan bulundurmasıyla dikkatler çekmiş olsa da yeterli indirilme rakamlarına ulaşamamıştı. WhatsApp Web‘e oldukça benzeyen Allo, bu yenilikle beraber bilgisayar başında çok zaman geçiren kullanıcılara ulaşabilir.

Yayınlanan görselden Allo’nun Windows veya Mac uygulaması olarak değil de, bir Chrome uygulaması olarak masaüstüne taşınacağını anlıyoruz. Ayrıca mobil uygulamada yer alan sanal asistan desteğinin, masaüstü versiyonu içerisinde de yer aldığını ekleyelim.

Allo’nun masaüstü versiyonunun tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı belli olmasa da, 2017 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkması sürpriz olmayacaktır. Mesajlaşa uygulaması anlamında pazarı domine eden WhatsApp, Messenger ve Line gibi uygulamaların geçtiğimiz dönemlerde masaüstüne geçiş yaptığını da hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü