En popüler mobil harita uygulaması Google Haritalar, boş park yerlerini gösteren yeni özelliğini test etmeye başladı. İlk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında Google Haritalar v9.34 beta sürümünde karşımıza çıkan park yeri özelliği, v9.44 beta sürümüyle birlikte ABD’deki sınırlı sayıda kullanıcı için hizmete girdi. Rotanızın varış noktasındaki park yerlerinin yoğunluğunu gösteren Google Haritalar, bölgede park yeri bilgisini mavi P ikonuyla kullanıcısını ulaştırıyor.

Boş park yeri sayısına göre Easy, Medium ve Limited olarak sınıflandırma yapan Google Haritalar, varış noktasında sınırlı sayıda park yeri olduğu durumlarda ise kırmızı P ikonu kullanıyor. Henüz Beta olan park bulma özelliğinin sadece rotanızı girdiğiniz an değil, tüm seyahat boyunca park bilgilerini kontrol ettiğini ve değişiklik durumunda ikonunu değiştirerek kullanıcılarını uyardığını da belirtelim.

Özellik alışveriş merkezleri, hava alanları ve turistik bölgeler için kullanımda olacak. Test süresinin tamamlanmasından sonra bu özelliğin tüm kullanıcılar için sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü