Çoğunuzun muhtemelen daha önce bildiği gibi, Google Map Maker’ı Mart ayı sonunda Haritalar uygulamasından kaldırmıştı. Bununla birlikte, bu haftadan başlayarak, hem Android hem de iOS platformlarındaki tüm Google Haritalar kullanıcıları in artık geçersiz olan Harita Oluşturucu’nun (Map Maker) yerini alması için, yolları düzenleme olanağı sağlayan yeni bir seçenek sunuyor.

Google’a göre, Harita Oluşturucu’dan Google Haritalar’a getirilecek en çok istenen özelliklerden biri, yol ekleme ve düzenleme seçeneği oldu. Görünüşe arama motoru devi Google, yol haritalarında düzenlemeye olanak sağlayan ilk değişiklikleri bu hafta itibari ile kullanıma sunmaya başladı.

Ayrıca, ilk başlatma esnasında yeni bir arayüz seçimi ve masaüstü Google Haritalar’daki (Düzey 5 Yerel Rehberler için) birden çok yol segmentindeki sorunları, uygulamanın Android sürümünde hızlı rapor edebilme yeteneği ile birlikte geldiğini de belirtmek gerekir. Bununla birlikte Android için hızlı rapor etme özelliği önümüzdeki günlerde tüm Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

Google Haritalar’da Bir yol bölümünü düzenleme:

  • Masaüstü bilgisayarınızda Google Haritalar’ı veya Android için Google Haritalar uygulamasını açın
  • Yan menüyü açmak için = simgesine dokunun
  • “Geribildirim Gönder” seçeneğine gelin
  • “Haritayı düzenle” ye hafifçe dokunun
  • Düzenlemek istediğiniz yol bölümüne dokunun
  • “İleri” ye hafifçe dokunun
  • Seçtiğiniz yolun değişikliklerini önerin (İsim, Hatalı çizilmiş, Tek yönlü / İki yönlü, Kapalı veya Gizli)
  • Gönder’e dokunun

Google Haritalar’da bir yol bölümünü düzenlemek için, yan menüyü açmanız, “Görüşleri Gönder” e dokunmanız, “Haritayı düzenle” seçeneğini seçmeniz ve düzenlemek istediğiniz yol bölümünü seçmeniz gerekiyor. Ardından, “Sonraki” seçeneğini tıklayın ve seçtiğiniz yol için yapılan değişiklikleri Google’a öneri olarak gönderin.

Duyurusu yapılan Google Haritalar uygulamasındaki yeni yol düzenleme özelliklerini, Android veya iOS platformlarında önümüzdeki birkaç gün içinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü