Google Haritalar kullanıcılara işletmenizle ilgili Street View görüntülerini (varsa) inceleme olanağı verir. Bazen bu görüntüler doğru olmayabilir. Bu durumda, harita işaretleyicisini işletmenizi farklı Street View görüntüleriyle ilişkilendirecek şekilde değiştirebilir veya Street View uygulamasını kullanarak kendi Street View görüntülerinizi ekleyebilirsiniz.

Yanlış Street View görüntülerini düzenleme

İşletmenizle ilgili yanlış Street View görüntülerini bildirmek için:

  1. Google My Business‘ta oturum açın.
  2. Kart görünümünü kullandığınızdan emin olun. Konumlarınızı kartlar yerine liste olarak görüntülüyorsanız, konumlarınızın sağ üst tarafındaki kartlar simgesini tıklayarak kart görünümüne geçin.
  3. Yönetmek istediğiniz işletme girişini seçerek Konumu yönet‘i tıklayın.
  4. Sayfanın üst kısmındaki Bilgi‘yi tıklayın, “Adres” bölümüne ilerleyin ve haritayı tıklayın.
  5. Açılan iletişim kutusunda, sağ üst köşede, haritanın üstündeki İşaretçi konumunu düzenle simgesini tıklayın.
  6. İşletmenizin gerçek konumunu doğru bir şekilde yansıtana kadar harita işaretleyiciyi tıklayıp sürükleyin. İşaretleyiciyi taşımak işletme girişinizin açık adresini güncellemez.
  7. Tamam‘ı tıklayın.
  8. Düzenleme işlemini tamamladığınızda  Kaydet ‘i tıklayın.

Yeni Street View görüntülerinin önizlemesini Google My Business üzerinden görüntüleyemezsiniz ancak Google Haritalar’a dönerek değişikliğin görüntüleri ne şekilde etkilediğine bakabilirsiniz.

Yeni Street View görüntüleri ekleme

Ayrıca, Street View uygulamasını kullanarak kendi Street View görüntülerinizi ekleyebilir veya onaylı bir profesyonel fotoğrafçıya işletmenizin iç mekan Street View görüntüsünü çektirip müşterilere sergileyebilirsiniz. Müşterilerin işletmenizi bulmasına yardımcı olmak için işletme girişinize kendi fotoğraflarınızı eklemeyi unutmayın.

Street View hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Burayı tıklayın.

Menü