Google, satın alım operasyonlarına bir yenisini daha ekleyerek Fransız şirket Moodstock’u satın aldı.

Teknoloji devi Google, Fransız şirket Moodstock’u satın aldı. Moodstocks adlı firmanın Google’ı etkileyecek çalışmaları ise akıllı cihazlarda görsel olarak nesneleri tanımlayabilen uygulamaları oldu.

İLK ÜRÜN NE OLACAK?
Mali kısmı ve detayları açıklanmayan satın almadan sonra Moodstock mühendisleri ve araştırmacıları Google’ın Paris’teki ofisine taşınarak ilk ticari ürünlerini yayınlayacak. İlk yazılımın akıllı telefonlar için görsel tanımlama API’si olacağı belirtiliyor. Aşağıdaki videoda da görülebildiği gibi Moodstock’un geliştirdiği uygulamalar, akıllı telefonların kameraları kullanılarak ürünlerin tanımlanmasını sağlıyor.

Google Servislerine Yeni Özellikler Gelebilir
Moodstock şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, ortaya çıkarılan nesne tanıma yazılımları çeşitli Google servisleri ile birlikte kullanılabilir. Daha önce yayınlanan Overlay adlı bir uygulama yukarıdaki videoda izlediğimiz türde bir tanımlama işlemini gerçekleştiriyordu. Buna benzer denemeler ilk kez Moodstock tarafından gerçekleştirilmemiş olsa da videodaki API’nin çalışma hızı oldukça yüksek. Ayrıca, Moodstock’un halka açık olarak paylaşılmamış başka çalışmaları da olabilir. Google’ın startup’ı satın alarak bu alanda elini güçlendirmek istediğini düşünebiliriz. Bakalım Moodstock’un Google servislerine entegre edeceği özellikler neler olacak?

Menü