GoogleBadge-PortraitNeden Google “Street View Trusted” Yoluyla Pazarlamayı Düşünmelisiniz?

Google, “Street View Trusted” uygulaması ile işletmelere ciddi bir fırsat sunuyor.

Dolayısı ile işletmeler sanal ortamda kendilerini hedef kitlelerine daha iyi tanıtmak için Street View Trusted’ı keşfetmeli.

Peki Neden ?

Çünkü özellikle sanal tur diyebileceğimiz uygulamalar işletmeleri müşterilerine bir adım daha yaklaştırıp müşterilerin işletmeye gelmeden bilgi sahibi olmasını ve bağ kurmasınıa sağlayabilir. Eğer bu platform iyi değerlendirilirse işletmeler görsel açıdan çekici bir şekilde ambiyanslarını , dekorlarını ve stillerini sunma fısatına sahip olabilirler.

Tabi bu uygulama Google’ın bir ürünü olduğu için özellikle arama motoru sıralamalarında ön sıralarda olma ise kaçınılmaz.

Street View Trusted Nedir ?

Eskiden Google Business View adıyla bilinen Street View Trusted, dünyanın önde gelen arama motoru üzerinde barındırılan, işletmelerin sanal tur aracılığıyla tesislerini vitrine çıkaran bir programdır.

Street View’in aksine Street View Trusted’da eğitimli ve Google tarafından onaylanmış bağımsız yerel fotoğrafçılar kullanılıyor. Fotoğraflar görüntü ve kullanıcı deneyimi yüksek standartları doğrulamak adına, Google’ın kalite güvence denetimlerine tabi oluyor.

Street View Trusted’a Google Maps ev sahipliği yapıyor. Çünkü ancak bu şekilde aşağıdaki Google ürünleri ile erişim sağlayabiliyor:

-Google Knowledge Graph
-Google Plus
-Google Maps
Google ekosistemi içinde Street View Trusted ”See Inside” (”İçeriyi Gör”) ibaresi ile sunuluyor.

Street View Trusted Google özellikleri arasında gösterilen kırmızı kutu içindeki alanda çıkıyor.

Google Knowledge Graph / Google Maps / Google Plus

Google alanı ile integrasyon, artan görünebilirlik demektir ki; bu da tıklanma oranlarında ve duyulabilirlikteki artışa neden olacaktır.

Anekdotal veriler daha yüksek yerel arama sıralaması ile bir ilişkisi olabileceğini bile gösterir.

Yenilikçi Pazarlama

Hangi ürün veya hizmetleri aradıklarına bakmaksızın, insanlar her zaman bunların ne için olduklarını bilmek istiyorlar.

Eğer iş yerinizin güzel bir atmosferi varsa, bir satış noktası olarak hizmet verecek ve doğal olarak daha fazla müşteri çekeceksiniz. Hatta rustik ve ilginç bir mekan firmanıza cazibe katabilir.

Street View Trusted erişimi ise, uçakların, trenlerin, cruise gemilerinin ve daha fazlasının güzel bir şekilde sergilenmesi konusunda iş yerinizdeki vitrinden çok daha başarılıdır.

Emirates Havayolları dünyaya bir Airbus A380 sergileyerek bir öncü olmuştur. Herkese evlerinde oturdukları yerden iki katlı uçağı araştırabilmeleri ve ikonik dört koridorlu jeti dümenle yönlendirme imkanı sağlayarak uluslararası medyada büyük ilgi topladı.

Japonya en yeni yüksek hızlı treni Hokuriki ShinKansen’in de lüks iç tasarımını resmi lansman öncesinde dünyaya Street View Trusted yoluyla sergiledi. Böylelikle merak uyandıran tren firmasının açılış lansman biletleri 25 saniye içinde tükendi.

Dünyadaki en büyük cruise gemisi Allure of the Sea, ayrıca Street View Trusted aracılığıyla içinde sanal tur yapılan ilk cruise gemisi de oldu. Geminin firması Royal Caribbean müşterilerine bu yüzen eğlence cennetini keşfetmede gerçek bir şans fırsatı vererek, haklı bir galibiyet kazandı.

Hatta otomobil bayileri de bir aracın içinde oturmanın nasıl bir his yaşattığının mümkün olduğu bir teknolojiyi benimsemeye başladı.

Google cardboard – Streetview Trusted’ı gözlerinizin önüne getiriyor.

Google, sokak gezintilerini 360 derece panoramaya dönüştürerek sanal gerçeklik yaratmak için ucuz , kartondan kağıtlar kullanıyor.

Google ın cardboard girişimi firmalara sanal gerçeklik turu imkanı sağlıyor. Bunun için maliyeti 50 tl yi bulmayan bir alet ve google maps yüklü bir akıllı telefon yeterli.

Eğer bir seyahat acentesine sahipseniz müşterilerinize önerdiğiniz bir otelin onları nasıl hissettireceğini gösterebilirsiniz.

Bazıları bunu seyahat sektörünü kökten değiştirecek bir değişim olarak görüyor.

Yakın gelecekte insanlar seçimlerini yaparken yorumlara bakmak yerine etkileyici bir sanal tur gerçekleştirecek.

Sonuç olarak ;

Satıcılar sanal turun satış sürecine yardımcı olacağını anlayınca, sanal tur aynı zamanda gayrimenkul sektöründe de ana akım olacak gibi durmaya başladı. Diğer sektörler için de aynı şey geçerli.

Kaliteli restoranların müşterileri rezervasyon yaptırmadan önce sanal olarak gezmenin iyi olacağını düşünebilir.

Bu potansiyele başka neler katılabilir? Güzellik salonları, süpermarketler, bakım evleri, depolar vb. bunları söylemek için erken olsa da potansiyeli sınırsızdır.

Google cardboard ve street view her büyüklükteki işletmelerin bütçeleri için uygun olması şu soruyu akıllara getiriyor: bunlar neden pazarlama stratejinizin bir parçası olmasın?

Menü