Çevrimiçi ortamda işletme arayan kullanıcı sayısı başka kaynaklara göre daha fazla olduğundan, yerel işletme girişinizin Google.com’da ve Google Haritalar’da kolayca bulunmasını sağlamanız büyük önem taşır. Google Rehber ile mükemmel bir giriş oluşturmak yalnızca birkaç dakikanızı alır ve ücretsizdir.

Girişinizi düzenleyin ve kendinizden bahsedin
İşletmeniz büyük bir ihtimalle zaten Google’da gösteriliyor. Ancak, yine de girişinizi doğrulamalı ve ayrıntılarının doğru ve kapsamlı olduğundan emin olmalısınız. Yaptığınız iyileştirmeler, siz bunları Google Rehber üzerinden onayladıktan kısa bir süre sonra görüntülenmeye başlar. Ayrıca, bildirimler de ekleyebilirsiniz.

Pratik ve kolay yönetilebilir
Google yerel işletme girişiniz, web siteniz olmasa bile İnternet’te yer almanın kolay bir yoludur. Bilgilerinizi düzenlemek veya kaç kişinin girişinizi görüp tıkladığını öğrenmek için istediğiniz zaman Google Rehber’i ziyaret edebilirsiniz.

Premium seçenekler, hepsi ücretsiz
Müşterileri ilk kez alışverişe veya tekrar satın almaya teşvik etmek için fotoğraflarla ve videolarla, hizmet alanınız, sattığınız markalar ve park yeri gibi özel kategorilerle ve kuponlarla girişinizin gerçekten göze çarpmasını sağlayın.

Google Rehber ile girişinizi hemen oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Google Rehber’e kaydolmak kolaydır
Bir işletmeniz varsa, büyük bir ihtimalle temel bilgiler hakkında zaten fikir sahibisinizdir. Elinizde varsa, fotoğraf ve açıklama gibi ekstralar ekleyebilir veya bunları eklemeyi sonraya bırakabilirsiniz.

Kaydolma sürecinin sonunda, gönderiminizi telefonla veya kartla onaylamanızı isteriz. Bunu, işletmenizle ilgili herkese açık bilgilerin yalnızca doğru kişiler tarafından değiştirilebileceğinden emin olmak için yaparız.

Şimdi de Google Rehber’i kullanmaya başlama ile ilgili daha fazla bilgi edinelim!

İşletme girişinizi ekleme veya işletme girişiniz için hak talebinde bulunma

İş bilgilerinizi Google Haritalar’a, Arama’ya ve diğer Google mülklerine eklemek için bir Google My Business işletme girişi oluşturmanız (veya Google My Business işletme girişiniz varsa buna erişim sağlamanız) gerekir. Google My Business yardımıyla, işletme bilgilerinizin Arama ve Haritalar da dahil olmak üzere Google’da nasıl görüneceğini ücretsiz yönetin.

Masaüstü bilgisayarlar
Google My Business‘a gidin.
Google My Business ile yeni mi tanıştınız? Ücretsiz kaydolmak için aşağıdaki adımları izleyin:
Adını ve adresini kullanarak işletmenizi arayın.
Markalar, kuruluşlar veya sanatçılar bu bağlantıdaki adımları uygulamalıdır.
Başka birinin işletmenizi doğrulamış olduğunu belirten bir iletişim görürseniz bu adımları izleyin.
İşletmenizi menüde listelenmiş olarak görmüyorsanız Hayır, bunlar benim işletmelerim değil veya İşletmeyi doğru olarak girdim seçeneğini tıklayın. Sonrasında, işletmenize ilişkin bazı ayrıntıları girmeniz istenir. Doğrudan işletmenize ulaşılmasını sağlayacak doğru, eksiksiz bir açık adres ve telefon numarası girdiğinizden emin olun.
Gönder seçeneğini tıklayın.

Mobil
Google My Business uygulamasını açın.
İşletmenizi yönetmek için kullanmak istediğiniz Google hesabıyla oturum açın.
Google’a ilk kez işletme ekliyorsanız işletmenizi yönetmek istediğiniz Google hesabıyla oturum açın ve Devam’a dokunun.
Daha önce işletme eklediyseniz menü simgesine , ardından hesabınızdaki tüm girişlerin listesini görmek için işletmenizin adına dokunun. Sayfayı aşağı doğru kaydırın ve + Yeni işletme oluştur’u seçin.
Başka birinin işletmenizi doğrulamış olduğunu belirten bir iletişim görürseniz bu adımları izleyin.
İşletmenizin adını ve bilgilerini girip hizmet şartlarını kabul edin. İşletmenize ait bir giriş oluşturmaya hazır olduğunuzda Devam’a dokunun.
Hizmet bölgeleri ekleme de dahil olmak üzere daha gelişmiş düzenleme özelliklerine erişmek için Google My Business’a masaüstü bilgisayarınızdan erişmeniz önerilir. Daha fazla bilgi edinin
Ayrıca, Google Haritalar’da da işletmeniz için hak talebinde bulunabilirsiniz:

Google Haritalar uygulamasını açın.
İşletmenizi arayın.
İşletme bilgileri panelini açın ve aşağı kaydırın. Ardından Bu işletme için hak talebinde bulun’a dokunun.

İşletmenizi Google’da görmeye hazır mısınız?
Google Haritalar, Arama ve diğer Google mülklerinde görünmek için uygun hale gelmesi için işletme girişinizi doğrulayın.

Menü