Google Now artık Türkçe. Bir süredir Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları Google Now uygulamasının Türkiye’de hizmete girmesini bekliyorlardı. Uygulama, bir tür asistan. Daha önce Apple’ın iOS işletim sistemine sahip cihazlarında sunduğu Siri ile neredeyse aynı işleri yapabilmek için yola çıkıyor. Google bu konuda Apple’ın gerisinde kalsa da, aradaki farkı çabuk kapatabilmek için çaba gösteriyor.

Google Now Nedir ?
Sesli asistan uygulamasıdır. Akıllı telefonunuza seslenerek ve ona komutlar söyleyerek istediğiniz şeyleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için en basit örneklerden bahsetmek gerekirse, “Ali’yi ara” ya da “Ali’ye mesaj gönder” gibi kullanabilirsiniz.

Google Now henüz geliştirilme aşamasında olduğu için şuanda basit bir şekilde çalışıyor ama yine de gayet başarılı.

Google Now Nasıl Kullanılır ?
Google Now’u kullanabilmek için ana ekran tuşuna veya ikonuna basılı tutun. Eğer Google Now uygulamasını daha önceden cihazınıza yüklediyseniz otomatik olarak aktif olacaktır ve sizi dinlemeye başlayacaktır.

Google Now İndir
İndirme işlemini yapabilmek için Play Store’a giriş yapın ve arama kısmına “Google Asistan” yazarak aratın. Karşınıza ilk çıkan uygulama Google Now olacaktır. İndirme ve kurma işlemlerini tamamlayın. Daha sonra Google Now’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Menü