Google My Business

İnternetin iş yaşamımızda ne kadar önemli olduğundan yola çıkarak, birlikte Google’a bir göz atmak ister misiniz?

Google’ın son zamanlarda kullanıma açtığı yeni teknolojilerden ne kadar haberdarız?

İş yerinizin Google aramalarındaki durumuna en son ne zaman baktınız?

Şimdi, google.com.tr’ye gidin, şirketinizin adını yazın, arama sonuçları sayfasında sağ üstte şirketinizin bilgilerini içeren büyük bir kutu görüyor musunuz?

[us_single_image image=”49263″ size=”medium” lightbox=”1″]

A) KUTU GÖRÜNMÜYOR
İş yerinizin bilgilerini içeren bu kutu görünmüyorsa durumunuz vahim demektir, bu kocaman alan, arama sayfasındaki en değerli alan ve siz bunu kullanmıyorsunuz demektir. Bu durumda acilen şirketiniz adına doğru bilgiler içeren Google İşletme Hesabınızın oluşturulması gerekiyor. Bu konuda yardıma hazırız.

[vc_empty_space height=”10px”]
[us_single_image image=”49262″ size=”medium” lightbox=”1″]

B) KUTU GÖRÜNÜYOR
Şirketinizin bilgilerini içeren bu kutu görünüyor ama, iş yerinize ait güzel fotoğraflar yok ve bu kutuda “Dışını Görün” diye bir seçenek yer alıyor. Burayı tıkladığınızda da iş yerinizle ilgisi bile olmayan görüntüler çıkabiliyor veya Google Street View aracının sokakları gezerek rastgele çektiği sizce uygun/uygun olmayan görüntülerle karşılaşıyorsunuz. Mesela, iş yerinizin önünde kamyon görüntüsü veya inşaat anında çekilmiş görüntüler, vb. olabiliyor.

Kurumsal imajınızı zedelememek adına, gelin bunları düzeltelim. Aşağıda iş yeriniz için yapabileceklerimizi bulabilirsiniz:

Google Lisanslı Ajansıyız ve Google Sokak Görüntüsü teknolojisini kullanıyoruz.

• Google İşletme Hesabınız yoksa hemen oluşturuyoruz, varsa içeriğini güncelliyoruz.
• Google’ın onay verdiği teknik ekipmanları kullanarak, iş yerinizin 360 derece yüksek kalite fotoğraflarını çekiyoruz.
• Bunları bilgisayar ortamında düzenleyip, Google’a yüklüyoruz. (Google, lisanslı ajans yetkisi olmayanlara yükleme izni vermiyor.)
• Google arama sonuçlarında veya Google Haritalarda, iş yerinizin bilgilerini içeren kutu görünmeye başlıyor.
• Bu kutuda “Dışını Görün” yerine artık “İçini Görün” seçeneğini gösterebiliyoruz. Tıklandığında da, ziyaretçileri, iş yerinizin içini gösteren ve 360 derece çekilmiş onlarca fotoğraftan oluşan bir sanal tura çıkarıyoruz.

Biliyorsunuz; “Bir resim bin kelimeye bedel!”

Konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek, avantajları öğrenmek, fiyatlar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız. Dilerseniz detayları telefonda anlatabiliriz veya talebiniz olursa sizi iş yerinizde ziyarete gelebiliriz.

Google My Business hakkında

  • Google My Business yardımıyla, işletme bilgilerinizin Arama ve Haritalar da dahil olmak üzere Google’da nasıl görüneceğini yönetin.
  • Yeni ve eski müşterilerle etkileşimde bulunun ve onlara işletmenizin hikayesini anlatın.
  • Başlamak için google.com/business adresini ziyaret edin.

Google My Business; işletmelerin, markaların, sanatçıların ve kuruluşların Arama ve Haritalar da dahil olmak üzere Google’daki çevrimiçi varlıklarını yönetmelerini sağlayan ücretsiz ve kullanımı kolay bir araçtır. İşletme bilgilerinizi doğrulayarak ve düzenleyerek hem müşterilerin sizi bulmasını sağlayabilir, hem de onlara işletmenizin hikayesini anlatabilirsiniz.

Google My Business’ı kullanmanın yararları

Bilgilerinizi yönetin
bilgilerinizi-yonetin

Google kullanıcılarının işletmenizi aradıklarında gördükleri bilgileri veya sunduğunuz ürün ve hizmetleri yönetin. Google My Business’taki bilgilerini doğrulayan işletmelerin tüketiciler tarafından saygın bulunma olasılığı iki kat daha fazladır. Kullanıcılar sizi bulduğunda, çalışma saatleriniz, web siteniz ve açık adresiniz gibi bilgilere erişebildiklerinden emin olun.

Müşterilerle etkileşimde bulunun
musterilerinizle-etkilesin

Müşterilerinizden gelen yorumları okuyun ve yanıtlayın. Ayrıca, neler yaptığınızı gösteren fotoğraflar yayınlayın. Girişlerine fotoğraf ekleyen işletmeler, eklemeyen işletmelere göre, Google Haritalar’da %42 daha fazla yol tarifi isteği ve web sitelerine %35 daha fazla tıklama almaktadır.

Varlığınızı anlayın ve genişletin
varliginizi-gelistirin

Müşterilerin işletmenizi nasıl aradığına ve nereden arama yaptığına ilişkin bilgilere ulaşın. Kaç kullanıcının doğrudan Arama ve Haritalar’daki yerel arama sonuçlarında görüntülenen telefon numarası üzerinden işletmenizi aradığı gibi bilgilere de erişebilirsiniz. Ayrıca, hazır olduğunuzda, faaliyetlerinizi tanıtmak için sorunsuz şekilde AdWords Express kampanyaları oluşturabilir ve kampanyalarınızın performansını izleyebilirsiniz.

 

 

Keşif Talep Formu

360 derece Mekan çekimleri normal fotoğraf çekimlerinden farklı olarak özel kameralar ile çekilmekte, bilgisayar ortamında düzenlemeleri yapılarak Google haritalara yüklenmektedir. Google Street View de yayınlanacak fotoğraflar işletme içerisinde adım adım gezinme hissi verdiği için Google standartlarına göre çekimi yapılmaktadır. Çekim yapılan her noktanın birbirini görmesi noktalar arası mesafenin maksimum 3-5m. olması gerekmektedir. Konunun uzmanı arkadaşlarımız mekanınızı ziyaret edip size bu konuda daha detaylı bilgi verecek, mekanınız için minumum ve maksimum nokta sayısı belirlenerek size en uygun teklifin verilmesi sağlanacaktır.

Paket Fiyatlarımız İçin Tıklayınız

Adınız Soyadınız

E-Posta Adresiniz

Telefonunuz

İş Yeri Adınız

İş Yeri Adresiniz

Şehir

Mesajınız

[vc_empty_space]

Örnek çalışmalar

[us_portfolio columns=”3″ pagination=”infinite” ratio=”3×2″ categories=”atolye,cafe,fabrika,kamusal,magaza,ofis,okul,otel,restaurant,saglik” style=”style_2″ with_indents=”1″ bg_color=”#dd4444″ text_color=”#ffffff” filter=”category”]
Menü