Google, Haritalar uygulamasına ekleyeceği yeni özellikle, kullanıcılara bulundukları lokasyonun yakınındaki restoranlardan yemek siparişi verme imkanı sağlayacak.

İnternetten yemek siparişi vermek yakında daha da kolaylaşacak.

Google’ın popüler uygulaması Haritalar (Maps) yakında navigasyon özelliğinin yanında yemek siparişi verebilme özelliği de kazanacak.

Haritadan yemek siparişi
Teknoloji devinin üzerinde çalıştığı projeye göre, kullanıcı yakın çevresinde bulunan ve sipariş gönderebilir konumda olan restoranları harita üzerinde görebilecek ve üzerine bastığında bu restoranların yemek sipariş servislerindeki sayfalarına bağlanacak.

Kullanıcının siparişi oluşturmasının ardından da ilgili restoran, kullanıcının bulunduğu lokasyona sipariş teslimatı yapacak.

Yeni özellik şimdilik ABD’de geçerli olacak ancak Google’ın diğer ülkelerdeki restoran ve yemek sipariş servisleri ile anlaşmalarını tamamlaması halinde, başka ülkelerde de yayına girebilecek.

Ayrıca, haritadan sipariş özelliği şimdilik Haritalar’ın iOS uygulamasında geçerli olacak ancak Android kullanıcılarının da karınlarını doyurması için Google’ın harekete geçmesi uzun sürmeyecektir.

Menü