Google 2008 yılında haritalar üzerinde güncelleme yapılmasına izin veren Map Maker aracını tamamen kaldırma kararı aldı.

Google 2008 yılında devreye soktuğu Map Maker uygulamasını kaldırma kararı aldı. Bu uygulama sayesinde haritada güncellemeler yapabilen Google kullanıcıları, artık güncelleme yapamayacak. Paylaşılan Uygunsuz güncellemelere çözüm getiremeyen Google, Map Maker’ı özelliğini 2017’nin Mart ayında tamamen durdurmaya karar verdi.

Geçen yıla kadar tamamen serbest olan güncelleme, bazı uygunsuz fotoğraflar yüklenmesinin ardından moderatör sistemine geçilmesine neden olmuştu. Kullanıcılar bu yöntem sayesinde yine güncellemelerini yapabiliyorlardı fakat yaptıkları güncellemeler moderatörün onayından geçiyordu. Onay verilen her güncelleme haritalara yansıyordu.

Google, şimdi moderatör kullanmaktan da vazgeçerek Map Maker uygulamasını tamamen kapatmaya karar verdi. Uygulama kaldırılana kadarki süre içerisinde yapılacak tüm güncellemenin ise moderatör onayı olmaksızın yayınlayacağını duyurdu.

Google Mapmaker kullanımı yerine Yerel Rehberlik uygulamasını öneriyor.

Menü